SON DAKİKA

FUAR TV
FUAR TAKVİMİ

Haz
18
Sal
Türk Yapı Sektörünün Lider Yapı Fuarı@ Tüyap fuar
Haz 18 – Eyl 22 all-day

1978’den bu yana düzenlenen Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, yapı sektörünün bütün bileşenlerini bir araya getiren en büyük ve en önemli “Yapı Fuarı” olma özelliğini sürdürmektedir. Düzenlendiği ilk yıldan günümüze kadar geçen sürede sektör profesyonellerinin verdikleri destek ve katkıyla her yıl büyüyerek katılımcı ve ziyaretçi sayısını arttırmayı başarmıştır.

yapı fuar ile ilgili görsel sonucu

 

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, Yeni Salonlar ve Açık Alan ile Toplamda 100.000m2, ürün gruplarına göre ayrılmış salonlarındaki 1.000’in üzerinde katılımcı ile, ‘Balkanlar, Rusya ve BDT Ülkeleri ile Ortadoğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgedeki en büyük fuar olma özelliği taşımaktadır.

 

 

FUAR ADI:

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı

TARİH:

18 – 22 Haziran 2019

ZİYARET SAATLERİ:

18-19-20-21 Haziran 2019 / 10:00 – 18:00
22 Haziran 2019 / 10:00 – 17:00

YER:

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece – İstanbul

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı@ TÜYAP / İSTANBUL
Haz 18 – Haz 22 all-day

Tüm ihtiyaçlarınıza cevap veren tek yapı malzemeleri ve teknolojileri fuarı

42. yaşını kutlayan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, Türkiye yapı sektörünün en uzun süredir düzenlenen fuarı olma niteliğini taşıyor. Fuar, hem Türk hem de yabancı katılımcılar için alıcılara, karar vericilere ve kanaat önderlerinden  oluşan hedef kitleye ulaşmanızı sağlayan ana bir platform görevi görüyor. Türkiye’nin yanı sıra Orta Doğu, Orta Asya ve Kuzey Afrika’dan alıcıları cezbeden fuar, yeni işbirliklerinin yapılmasında da büyük bir rol oynuyor.

Tem
3
Çar
Junioshow Bursa 13. Uluslararası Bebe, Çocuk Hazır Giyim & Çocuk İhtiyaçları Fuarı@ TÜYAP / BURSA
Tem 3 – Tem 6 all-day
Junioshow Bursa 13. Uluslararası Bebe, Çocuk Hazır Giyim & Çocuk İhtiyaçları Fuarı @ TÜYAP / BURSA

Bebek ve Çocuk Hazır Giyim Sektörünün Kalbi “JUNIOSHOW” ile Bursa’da atıyor.

Yılda iki kez düzenlenen Junioshow fuarının ikincisi, 3-6 Temmuz 2019 tarihleri arasında
Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak.

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ortak organizasyonu ile düzenlenen Junioshow Bursa Uluslararası Bebe, Çocuk Hazır Giyim ve Çocuk İhtiyaçları Fuarı, Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İş adamları Derneği (BEKSİAD) iş birliğinde; T.C. Ticaret Bakanlığı, KOSGEB ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile gerçekleşiyor.

Katılımcı firmanın özel dekor stantlarla bebek ve çocuk konfeksiyonu için sonbahar & kış konseptli kreasyonlarını tanıtacağı fuar, katılımcılarına ve ziyaretçilerine hem tasarım hem yenilik odaklı uluslararası bir platform sunacak.

“Bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörünün Bursa’dan Dünyaya Açılımı” olan Ur-Ge Projesi kapsamında T.C. Ekonomi Bakanlığı desteğiyle BTSO organizasyonu ve Tüyap yurtdışı ofislerinin etkili çalışmaları ile yurtdışından farklı coğrafyalardan davetli iş insanları ile katılımcı firmalarımızın kurdukları iş bağlantıları sektöre büyük katkı sağlıyor.

Üretimdeki gücünü kıtaların ötesine taşıyan Bursa, bebe ve çocuk giyiminde de dünyaya model olmak için yoluna emin adımlarla devam ediyor.

*FUARDA PARAKENDE SATIŞ YOKTUR. FUAR SADECE PROFESYONEL ZİYARETÇİLERE AÇIKTIR.

 

FUAR ADI:

Junioshow Bursa 13. Uluslararası Bebe, Çocuk Hazır Giyim & Çocuk İhtiyaçları Fuarı

TARİH:

03 – 06 Temmuz 2019

ZİYARET SAATLERİ:

03-04-05 Temmuz 2019 / 10.00 – 18.30
06 Temmuz 2019 / 10.00 – 18.00

YER:

Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi – Osmangazi / BURSA

Tem
10
Çar
İFEXPO 14. Uluslararası İstanbul Dış Giyim@ TÜYAP / İSTANBUL
Tem 10 – Tem 13 all-day
İFEXPO 14. Uluslararası İstanbul Dış Giyim @ TÜYAP / İSTANBUL

İFEXPO Hazır Giyim Fuarı

10 -13 Temmuz 2019 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 14. kez kapılarını açıyor. Moda & Hazır Giyim Federasyonu ve fuarcılık sektöründe 40 yıllık tecrübeye sahip Tüyap Fuarcılık Grubu’nun işbirliği ile hazırlanan fuar, ürün kategorilerine ayrılmış sergi alanlarında üreticileri yerel ve global zincirlerin ve hazır giyim tedarik firmalarının yetkilileri ile buluşturacak.

Sektörün satın alma eğilimlerinin değişim gösterdiği, pazara yakınlığın en önemli kriter haline geldiği dönemde, üretim kapasitesi, kalite ve hızlı teslim gibi özellikleriyle Türkiye, özellikle Avrupa merkezli global markalar için tedarik merkezi olma potansiyeli taşıyor.

İFEXPO Hazır Giyim ve Kumaş Fuarı, bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirip yeni ihracatçı kurumlar oluşturarak dünya pazarında ihracat payımızı arttırma ve kalıcı kılma hedeflerine ulaşmak için çalışmalarına başladı.

Eyl
4
Çar
CNR Food İstanbul@ Cnr Ekspo Fuar Merkezi
Eyl 4 – Eyl 7 all-day
CNR Food İstanbul @ Cnr Ekspo Fuar Merkezi

CNR Food İstanbul’da 2.5 milyar dolarlık iş hacmi

Dünyanın en büyük gıda fuarı olmayı hedefleyen CNR Food İstanbul Fuarı, 5-8 Eylül 2018 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleşti. Fuarda toplam 1600 marka yer aldı. 
Dünyanın en büyük gıda fuarı olma hedefi ile organize edilen CNR Food İstanbul’da, gıda, ambalaj, ev dışı tüketim ürünleri ve tedarikçileri sektörünün önde gelen markaları 4 gün boyunca en yeni ürünlerini sergilediler. Gıda, ev dışı tüketim ve ambalaj sektörlerinin ihracat oranlarını artırmak için organize edilen CNR Food İstanbul katılımcılarından birçok firma, fuarın daha ilk gününden bir yıllık üretim kapasitesinin siparişini aldı. Fuarda toplamda bin 600 marka yerini aldı.
CNR Food İstanbul, CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık tarafından, Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği ve Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu işbirliğinde organize edildi. Çekya, Hindistan, Rusya, Özbekistan, Çin ve Malezya gibi ülkelerin pavilyon olarak yer aldığı fuarda birçok ülkeden alıcı firmalar katılımcılarla bir araya geldi.
Fuarın ilk iki günü gerçekleşen ve yoğun ilgi gören B2B eşleştirme programı sayesinde ürün gruplarına göre kategorize edilen katılımcılar, özel bir alan içerisinde uluslararası alım heyetleri ile ikili görüşme imkanına sahip oldular. Fuarda, 60 ülkeden 350 VIP alıcı ile ikili iş görüşmesi organize edildi. Özel olarak ağırlanan uluslararası alım heyetlerinin yanı sıra fuara 86 ülkeden gelen ziyaretçiler Türk gıda firmalarına ihracatlarını artırma imkanı sağladı. CNR Food İstanbul’un toplam iş hacmi ise 2.5 milyar dolar olarak ön görülüyor.
Fuarın yabancı alıcı rakamlarında, geçen yıla oranla yüzde 46’lık gibi önemli bir artış sağlandı Geçtiğimiz yıl CNR Food İstanbul Fuarı ziyaretçisinin yüzde 15’i online bilet üzerinden fuara giriş yaptı. Bu yıl ise bu rakam, yaklaşık beş kat artarak yüzde 66’ya ulaştı. 
Dünyanın en ünlü şeflerinden şov
International Cooking Show etkinliği kapsamında dünyanın en ünlü şeflerini de bir araya getiren CNR Food İstanbul, Rusya, Hindistan, Çin, Çekya, Tayvan, Malezya’nın da aralarında bulunduğu pek çok ülkenin lezzetini ve kültürünü ziyaretçilerin beğenisine sundu. Doğrudan halkın sağlığını etkileyen gıda sektörünün üretici ve tüketicisinin bilinçlenmesi, ürünlerin kalite ve denetimlerinin doğru bir şekilde yapılabilmesi için iki oturum şeklinde bir de panel düzenlendi.

CNR İSTANBUL AMBALAJ FUARI 2019@ Cnr Ekspo Fuar Merkezi Yeşilköy
Eyl 4 – Eyl 7 all-day
CNR İSTANBUL AMBALAJ FUARI 2019 @ Cnr Ekspo Fuar Merkezi Yeşilköy

Büyük buluşma sona erdi

Gıda, ambalaj ve ev dışı tüketim sektörlerini 5-8 Eylül tarihlerinde CNR EXPO Yeşilköy’de buluşturan CNR Food İstanbul, sona erdi

300 milyar dolarlık ekonomik büyüklüğü etkileyen ambalaj ve paketleme sanayi, ülke ekonomisinin bulunduğu noktayı gösterdiği gibi dünya ile olan entegrasyonu için zorunluluk haline gelmiştir.

Ürüne hayat veren ve küresel iş yapma sürecinin en önemli öğelerinden biri olan ambalaj sektörü 2015 yılında ihracat miktarını yüzde 17 artırarak 595 milyon dolarlık dış ticaret fazlasıyla ülkenin en dinamik ve üretken sektörlerinden biri konumundadır.

Yaklaşık 20 milyar dolar büyüklüğüne ulaşan Türkiye Ambalaj Sanayi, toplam pazar payının yarısını gıda ve içecek sektörleri için üretmektedir. Günümüzde ambalaj ile gıda ve içecek sektörü birbirinden ayrı düşünülmeyecek bir yapı kazanmıştır. Gıda güvenliğinden pazarlamaya, markalaşmadan ihracata; tüketici-ürün ilişkisine uzanan geniş bir yelpazede birbirini besleyen ve ileriye götüren bu iki sektörü aynı çatı altında bir araya getirdik.

İstanbul Fuarcılık tarafından Food İstanbul Gıda ve İçecek Ürünleri, Gıda İşleme, Depolama, Soğutma, Taşıma ve Market Ekipmanları Fuarı ile eşzamanlı düzenlenen olan CNR Ambalaj İstanbul, uluslararası pazarda ambalaj sektörünün; ürünlerine değer katacak yenilikçi, güvenilir, yüksek kalitede çözümler üreterek rekabet gücünün artmasına olanak tanıyor. CNR Ambalaj İstanbul, CNR’ın deneyimli kadrosu ve uluslararası network gücünü birleştiren ziyaretçilerinin;  ambalaj, paketleme ve gıda teknolojileri sektörünün tüm yenilik ve çeşitlerini keşfedebilecekleri küresel bir buluşma noktası sağlıyor.

CNR Ambalaj İstanbul’da, Orta ve Batı Avrupa, Ortadoğu, Amerika, Afrika bölgeleri ile Rusya ve Balkanlardan gelen ambalaj, paketleme, gıda teknolojileri sektör profesyonelleri ile iletişim ve yeni iş bağlantıları gerçekleşirildi

Eyl
11
Çar
Metalexpo Eurasia – İstanbul Demir, Çelik, Metal Ürünleri Üretim ve Teknolojileri Fuarı@ İstanbul Fuar Merkezi,
Eyl 11 – Eyl 14 all-day

Steel Expo@ İSTANBUL FUAR MERKEZİ
Eyl 11 – Eyl 14 all-day
Steel Expo @ İSTANBUL FUAR MERKEZİ

DEMİR ÇELİK SEKTÖRÜ FUARINA KAVUŞUYOR

STEEL EXPO, çelik sektörüne hizmet ve ürün veren kurum ve kuruluşları sektörle bir araya getirerek, etkin B2B görüşmeleriyle sürdürülebilir, karlı iş birliktelikleri oluşturabilmelerini sağlamayı hedeflerken, çelik endüstrisi ve makine imalat sanayinin, dünya pazarlarına entegrasyonuna ivme kazandırmak; imalat kapasitesini maksimize edecek yol haritaları belirlemek ve böylelikle istihdam talebine yanıt verecek politikaları desteklemek gibi önemli amaçlara hizmet edecek büyük bir platform özelliği taşıyor.

‘Gündemi belirleyecek konferanslar’

Steel Expo, bir fuar organizasyonu olmakla birlikte, organizasyon içeriğindeki etkinlikler dolayısıyla dört gün boyunca demir çelik sektörünün dinamiklerinin yeniden belirleneceği bir merkez olma konumunda. Bu trendsetter etkinlik ulusal ve uluslararası boyutta 170 firmayı ağırlayacak.

Eyl
19
Per
Beauty & Wellness Show@ Cnr Ekspo Fuar Merkezi Yeşilköy
Eyl 19 – Eyl 22 all-day
Beauty & Wellness Show @ Cnr Ekspo Fuar Merkezi Yeşilköy

Sektörün en prestijli fuarı Beauty & Wellness Show İstanbul yoğun ilgi gördü

Yüzde yüz yerli, kozmetik, güzellik, medikal estetik cihaz ve ekipmanları ile bakım ve dermotoloji ürünlerinin sergilendiği CNR Beauty&Wellness Show İstanbul’da düzenlenen makyaj ve kişisel bakım ürünleribüyük ilgi gördü. Fuara gelen sektör profesyonelleri sektörün en prestijli ürünlerinitest etti. Ziyaretçilere cilt tiplerinin analizine uygun olarak kişisel bakım uygulamaları yapıldı vemakyaj şovları düzenlendi.

Avrasya’nın en prestijli güzellik, sağlık ve bakım fuarı CNR Beauty&Wellness Show İstanbul, 20-23 Eylül tarihleri arasında, CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık tarafından, CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleşti. Bu yıl ilk kez düzenlenen fuar ile güzellik, bakım ve kozmetik sektörlerinin 1,5 milyar dolarlık ihracat oranı daha yukarılara çekilmesi hedeflendi.

Dört gün boyunca sektör profesyonellerini ağırlayan fuarı, 9 bin 318 yerli, 546 yabancı olmak üzere toplamda 9 bin 864 kişi ziyaret etti.

Güzellikle ilgili en son trendleri, medikal estetik ve kişisel bakım uygulama yöntem ve ürünlerini bir araya getiren CNR Beauty&Wellness Show İstanbul, makyaj malzemelerinden masaj yataklarına, spa ürün gruplarından) incelme garantili cihazlara, ekolojik temel bakım ürünlerinden lazer epilasyon uygulamalarınakadar gençleştiren ve güzelleştiren pek çok ürüne ev sahipliği yaptı. Kozmetik sektöründe devrim yaratacak olan ve ilk kez fuarda görücüye çıkarılan yerli ürünlere ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.
CNR Beauty&Wellness Show İstanbul Fuarı’nda yerli firmaların yanı sıra Almanya, Brezilya, Bulgaristan, Fransa, Hindistan, İsrail, İspanya, İtalya, Pakistan, Polonya, Tayland, Tayvan ve ABD gibi ülkelerden de ünlü markalar katılımcı olarak yer aldı.

Makyaj şovları ve cilt bakımı uygulamaları yapıldı

Konusunda uzman, uluslararası sertifikalara sahip yerli ve yabancı doktor, estetik ve güzellik uzmanları, dermatologlar, kuaförler ve diğer sektör profesyonellerinin de katılım gösterdiği fuar, makyaj ve lazer epilasyon uygulamalarıyla ön plana çıktı. Ziyaretçilerin cilt tiplerinin analizi yapılarak buna uygun cilt bakımı, yüz tiplerine uygun makyaj ve bölgesel zayıflama uygulamaları da yapıldı.

İkincisi 19-22 Eylül 2019’da düzenlenecek olan CNR Beauty&Wellness Show İstanbul’da görüşmek üzere.

Eki
1
Sal
Çukurova Mobilya Ve Dekorasyon Fuarı@ TÜYAP / ADANA
Eki 1 – Eki 6 all-day
Çukurova Mobilya Ve Dekorasyon Fuarı @ TÜYAP / ADANA

Fuar Hakkında – 12. Çukurova Mobilya ve Dekorasyon Fuarı

Kuruluşumuz Tüyap Adana Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Borsası ,Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Adana Marangoz ve Mobilyacılar Odası, Adana Mobilya Sanayicileri İş Adamları Derneği, Antakya Marangozlar ve Hızarcılar Odası,  Çukurova Fuarcılık A.Ş.,  Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Valiliğinin destekleri ile hazırlanan ÇUKUROVA MOBİLYA DEKORASYON FUARI 2019, 12. Ev ve Ofis Mobilyaları, Dekorasyon, Aydınlatma, Ev Tekstili, Bahçe Mobilyaları, Ev Elektroniği ve Aksesuarları Fuarı, 1 – 6 Ekim 2019 tarihleri arasında Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

 

FUAR ADI:

Çukurova Mobilya Ve Dekorasyon Fuarı, Ev ve Ofis Mobilyaları, Dekorasyon, Aydınlatma, Ev Tekstili, Bahçe Mobilyaları, Ev, Elektroniği ve Aksesuarları Fuarı

TARİH:

01 – 06 Ekim 2019

ZİYARET SAATLERİ:

1-2-3-4-5 Ekim 2019 / 10.00 – 21.00
6 Ekim 2019 / 10.00 – 20.00

YER:

Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi – Çukurova / ADANA

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA