asansör İstanbul 2019
avrasya Asansor

SON DAKİKA

FUAR TV
Konya Tarım Fuarı
FUAR TAKVİMİ

Mar
25
Pts
Home&Tex Fuarı@ Cnr Ekspo Fuar Merkezi Yeşilköy
Mar 25 – Mar 28 all-day
Home&Tex Fuarı @ Cnr Ekspo Fuar Merkezi Yeşilköy

Home&Tex Fuarı’nı 14 bin 628 sektör alıcısı ziyaret etti

Ev tekstili ve dekorasyon sektörünün ihracatını artırmak amacıyla bu yıl 6’ıncısı düzenlenen Home&Tex – Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı, 26-29 Eylül 2018 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleşti. Fuarı, 2 bin 554’ü yabancı olmak üzere toplam 14 bin 628 sektör alıcısı ziyaret etti.
Ev tekstili ile dekorasyonuna ait tüm ürünlerin önde gelen markaları 4 gün boyunca en yeni ürünlerini sergilediler. Yaklaşık 5 milyar dolarlık ev tekstili ticaretinin en önemli buluşma noktaları arasında olan Home&Tex, 35 bin metrekare alanda gerçekleştirildi.
Fuarda Rusya, Almanya, Fransa, İtalya, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu ve Körfez Ülkeleri başta olmak üzere 60’ın üzerinde ülkeden, 14 bin 628 yerli ve yabancı alıcı, 500’den fazla marka ile bir araya geldi. 
CNR Holding Kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği  iş birliğinde düzenlenen fuarda, Denizli, Uşak, İzmir, Bursa, Ankara, Mersin, Antalya, Kayseri, Gaziantep ve Balıkesir başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından alım grupları da fuarda özel olarak ağırlandı. 
Ziyaretçiler tasarım aşamalarını deneyimledi
Bu yıl, HOME STORY konumlamasıyla kapılarını açan Home&Tex’te, satın almacı, iş insanları, tasarımcı ve üreticiler, her eve bir hikâye yaratacak “kombin oluşturma”, “kolay seçim” ve “tasarım seçebilme” olanakları sunan ev tekstili ürünleriyle bir araya geldi. 
Dış ticaret firmaları, toptancılar, büyük perakende mağazalar, zincir mağazaların, hastane ve otellerin satın almacılarının yanı sıra iç mimarlar ve dekoratörlerin de ziyaretçi olduğu Home&Tex’te, Tasarımcı Namık Bademlioğlu’nun hazırladığı Ev Tekstili koleksiyonu, Tekstil Tasarımcıları Derneği standında ilk kez Home&Tex ziyaretçileri ile buluştu. Namık Bademlioğlu, Fatma Kaya, Melahat Ayvaz, Kübra Tuman, Cihan Gödel ve Refika Osman’ın döşemelik kumaştan hazırladıkları hazır giyim koleksiyonu Tekstil Tasarımcıları Derneği standında ilk kez sergilendi. 
Ayrıca Home&Tex Fuarı’nda sektöre yön veren seminer ve etkinlikler de düzenlendi. Tekstil Tasarımcıları Derneği tarafından hazırlanan workshop alanındaki dokuma tezgahı ve dijital baskı makinesi ile ziyaretçiler ev tekstilindeki tasarım aşamalarını deneyimleme şansına erişti.

Mar
26
Sal
37. Uluslararası İstanbul Çocuk Bebek Doğum Endüstrisi Fuarı@ İstanbul Fuar Merkezi
Mar 26 – Mar 29 all-day
37. Uluslararası İstanbul Çocuk Bebek Doğum Endüstrisi Fuarı @ İstanbul Fuar Merkezi

37. Uluslararası İstanbul Çocuk Bebek Doğum Endüstrisi Fuarı

Türkiye’nin Bebek ve Çocuk Sektörü 2,05 Milyar Dolara Ulaştı!

Giyim, oyuncak, kişisel bakım, beslenme ve mobilya dahil olmak üzere Türk bebek ve doğum ürünleri sektörünün 2017 yılında 2,05 milyar ABD dolarına ulaşması ve önümüzdeki 5 yıl içinde yıllık % 5 oranındabüyümesi beklenmektedir . Artan harcanabilir gelir, ekonomik büyüme ve yeni nesil ebeveynler, Türkiye’deki çocuk, bebek ve çocuk ürünleri sektörünün büyümesini artırmaya devam ediyor.

Sektör İçin Neden Türkiye?

• 1,25 milyon yıllık yenidoğan 
fazla • 19 milyon childre n 14 yaşın altındaki 
(toplam nüfusun% 30 ile 17 yaş altı, gençlik ise) Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında • en kalabalık genç nüfus 
• ABD Doları 800 yıllık harcama başına 0-24 aylık bebekler 
• 100 m2’nin üzerindeki bebek çocuk mağazası zincirlerinin sayısı 3 yıl içinde 200’den 500’e yükseldi

Nis
2
Sal
Diyarbakır Tarım Hayvancılık Fuarı@ TÜYAP / DİYARBAKIR
Nis 2 – Nis 6 all-day
Diyarbakır Tarım Hayvancılık Fuarı @ TÜYAP / DİYARBAKIR

TARIM ve HAYVANCILIK SEKTÖRLERİNİN BÖLGEDEKİ EN BÜYÜK BULUŞMASI 2 NİSAN’DA TÜYAP DİYARBAKIR’DA BAŞLIYOR…

DİYARBAKIR TARIM HAYVANCILIK FUARI 2019- 10. Ortadoğu Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı,  TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi ve Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) işbirliği ile T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), T.C. Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Karacadağ Kalkınma Ajansı, Diyarbakır Ticaret Borsası, Diyarbakır Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve KOSGEB’in değerli destekleri alınarak 2-6 NİSAN 2019 tarihleri arasında  TÜYAP Diyarbakır Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Nis
4
Per
Automechanika – Dünyanın 3. Büyük Otomotiv Endüstrisi Fuarı@ TÜYAP
Nis 4 – Nis 7 all-day

Türkiye’nin Lider Uluslararası Otomotiv Endüstrisi Fuarı Automechanika markası orijinal otomotiv ekipmanları üretimi ve satış sonrası sektörü alanınında dünya çapında başarılı fuarlar anlamına gelir. Avrupa’da, Asya’da ya da Amerika’da olsun, Automechanika uluslararası otomotiv profesyonellerine ideal ticaret ve bilgi platformu sunabilmeyi amaçlar.

Nisan 2018’de toplam 1,351 katılımcının dünyanın dört bir köşesinden gelen 45,979 ziyaretçi ile buluştuğu Automechanika Istanbul rekor sayılarla sonuçlandı. Türk ve Avrupa endüstrilerini bir araya getiren bu fuar, Türkiye için olduğu kadar çevre ülkeler için de önemli bir buluşma platformu haline geldi. Bir sonraki Automechanika Istanbul 4-7 Nisan 2019’da gerçekleşecek!

Automechanika Istanbul – Olmanız Gereken Yerdesiniz

Automechanika Istanbul - Olmanız Gereken Yerdesiniz
 • Sektörün Buluşma Noktası: Automechanika Istanbul, üç kıtadan tüm otomotiv üretim ve onarım profesyonellerini bir araya getiriyor.
  Son etkinlik, 120 ülkeden 45.979 ziyaretçiyi 1,351 katılımcıyla bir araya getirdi.
 • Sektörün Kalbinin Attığı Yer: Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve BDT bölgesi arasında köprü konumundadır.
 • Kapsamlı: Kapsamlı ürün gruplarının yanı sıra Automechanika Academy konfeans, seminer ve workshop programları ile otomotiv endüstrisinin geleceğine odaklanıyor.
 • Uluslararası: Mevcut müşterilerle ilişki kurmak ve pazardaki konumunuzu güçlendirmek için 40.000’den fazla alıcıyla bir araya gelin.
Nis
10
Çar
MAKTEK Konya Takım Tezgahları, Metal – Sac İşleme Makineleri, Tutucular – Kesici Takımlar, Kalite Kontrol – Ölçüm Sistemleri, CAD/CAM, PLM Yazılımları ve Üretim Teknolojileri Fuarı TARİH:@ TÜYAP Konya
Nis 10 – Nis 13 all-day
MAKTEK Konya Takım Tezgahları, Metal - Sac İşleme Makineleri, Tutucular - Kesici Takımlar, Kalite Kontrol - Ölçüm Sistemleri, CAD/CAM, PLM Yazılımları ve Üretim Teknolojileri Fuarı TARİH: @ TÜYAP Konya

Türkiye’nin 500 milyar dolarlık 2023 vizyonunda 100 milyar dolarlık iddialı ihracat hedefleri belirleyen ve birbirini tamamlayan iki stratejik sektörün temsilcileri Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği’nin (MİB) iş birliğiyle düzenlediği MAKTEK Konya Fuarı, ilk kez ziyaretçilerine kapılarını açıyor.

Gelişmiş ülkelere ihracat gerçekleştiriliyor.
Türkiye’deki takım tezgahı tüketiminin yüzde 80’inden fazlası, TİAD üyeleri tarafından karşılanıyor. Ülke ve üyeleri yararına faaliyetlerde bulunan TİAD, 2000 yılı itibariyle Avrupa Takım Tezgahları, Takım ve Aksesuarları Ticari Birliği’ne (CELIMO) üye oldu. CELIMO, toplam sermayesi 10 milyar Euro’yu geçen 1.200 adet takım tezgahı distribütörü firmayı temsil ediyor ve ülkemiz ihracatçıları için birinci derecede önemli bir pazar teşkil ediyor. Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (TİAD) bünyesinde yer alan TİAD Akademi ve TİAD Mesleki Test Merkezi ile beraber sektör profesyonellerinin gelişimi sağlanıyor.

Tüyap Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri Genel Müdürü Sn. İlhan Ersözlü ”Türkiye’nin 2023 yılı için koyduğu 500 milyar dolarlık ihracat hedefi içinde 100 milyar dolarlık payla en büyük ihracatçı sektör olmayı planlayan makine sektörü 2013 yılında 13 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiğini belirterek şunları söyledi: “Türk makine sektörü 10 yıl gibi kısa bir sürede yakaladığı başarıyı 2012 ve 2013 yılında da devam ettirdi. Türk makine sektöründe ihracatın ithalatı karşılama oranı da son on yılda yüzde 27 seviyesinden yüzde 43 seviyelerine çıktı. Sektör 2012 ve 2013’te başta AlmanyaİngiltereABDFransaIrakRusya ve İtalya gibi sanayileşmiş ülkeler olmak üzere 200 ülkeye ihracat gerçekleştirdi. Makine ihracatında Türkiye; Dünya genelinde 2001 yılında 35. sırada iken, 2012 yılında 27. sıraya, Avrupa’da ise 2001 yılında 18. sırada iken 2012 yılında 15. sıraya yükseldi. TÜİK verilerine göre makine sektöründeki istihdam 2010 yılında 154 bin kişiye ulaştı.”

Türkiye’nin dünya sıralamasındaki yeri yükseliyor!
Makina İmalatçıları Birliği’nin (MİB) mevcut 165 üyesi ise yatırım tipi makine ihracatının yüzde 60 – 65’ini gerçekleştiriyor. Kendi sektörlerinde çok iyi bilinen firmalar, 100’den fazla ülkeye yatırım makineleri ihracatı yapıyor. Dış ticarette en önemli yeri Avrupa tutuyor, daha sonra sırasıyla OrtadoğuAsya ülkeleriUzakdoğu ve Amerika geliyor. MİB’in temsil ettiği üyeler 2013’te ihracatlarını yüzde 6,14 oranında artırarak 493,6 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Türkiye’nin Takım Tezgahları Sektörü ise Gardner’ın 27 Şubat 2014 tarihli Takım Tezgahları Raporu’na göre 2012’de 429,50 milyon dolar olan ihracatı, 2013’te 471,40 milyon dolara yükseldi. Türkiye’nin takım tezgahları ihracatında dünya sıralamasındaki yeri ise 16.’lıktan 15.’liğe yükseldi.

 

FUAR ADI:

MAKTEK Konya Takım Tezgahları, Metal – Sac İşleme Makineleri, Tutucular – Kesici Takımlar, Kalite Kontrol – Ölçüm Sistemleri, CAD/CAM, PLM Yazılımları ve Üretim Teknolojileri Fuarı

TARİH:

10 – 13 Nisan 2019

ZİYARET SAATLERİ:

10-11-12 Nisan 2019 / 10.00 – 19.00
13 Nisan 2019  10.00 – 18.00

YER:

Konya Ticaret Odası – TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi – Karatay / KONYA

Nis
11
Per
6.Cami Yapı Ekipmanları Fuarı@ İSTANBUL FUAR MERKEZİ
Nis 11 – Nis 14 all-day
 • Yurt içindeki müftülüklerimizle görüşme ve istekleriniz paylaşma imkanı bulabilirsiniz.  Yurt içindeki müftülüklerimizle görüşme ve istekleriniz paylaşma imkanı bulabilirsiniz.
 • Yurt içindeki müftülüklerimizle görüşme ve istekleriniz paylaşma imkanı bulabilirsiniz.  Yurt içindeki müftülüklerimizle görüşme ve istekleriniz paylaşma imkanı bulabilirsiniz.
 • Yurt içindeki müftülüklerimizle görüşme ve istekleriniz paylaşma imkanı bulabilirsiniz.  Yurt içindeki müftülüklerimizle görüşme ve istekleriniz paylaşma imkanı bulabilirsiniz.
 • Yurt içindeki müftülüklerimizle görüşme ve istekleriniz paylaşma imkanı bulabilirsiniz.  Yurt içindeki müftülüklerimizle görüşme ve istekleriniz paylaşma imkanı bulabilirsiniz.
 • Yurt içindeki müftülüklerimizle görüşme ve istekleriniz paylaşma imkanı bulabilirsiniz.  Yurt içindeki müftülüklerimizle görüşme ve istekleriniz paylaşma imkanı bulabilirsiniz.
 • Cami yapı sektörüne iş yapan mimarlar, müteahhitler ve mühendisler ile görüşme imkanı bulabilirsiniz.  Cami yapı sektörüne iş yapan mimarlar, müteahhitler ve mühendisler ile görüşme imkanı bulabilirsiniz.
 • Cami restorasyon ve dekorasyon firmalarına ulaşma imkanı bulabilirsiniz.  Cami restorasyon ve dekorasyon firmalarına ulaşma imkanı bulabilirsiniz.
İDEX 2019@ Cnr Ekspo Fuar Merkezi
Nis 11 – Nis 14 all-day
İDEX 2019 @ Cnr Ekspo Fuar Merkezi

Dental sektörü IDEX İstanbul’u bekliyor!

Ağız ve diş sağlığı alanında dünyanın en büyük üç fuarından biri olan IDEX İstanbul, 11-14 Nisan 2019 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleştirilecek. Fuara 300’ün üzerinde firmanın, 1100’den fazla markası ile katılması bekleniyor. Türk dental sektörünün tek uluslararası etkinliği konumundaki fuar, 500 milyon dolarlık büyüklüğe sahip sektörün 2023 hedefi olan 1 milyar dolar ciroyu aşmasına katkı sağlayacak.
İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı’nın (IDEX İstanbul) 16’ıncısı, CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından ve DİŞSİAD’ın (Diş Malzemeleri Sanayicileri ve İş Adamları Derneği) desteğiyle 11-14 Nisan 2019 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenecek. Fuarı dünyanın birçok ülkesinden ve Türkiye’nin birçok ilinden, diş hekimliği fakülteleri, ağız ve diş sağlığı merkezleri, diş klinikleri ve diş hekimliği odalarını temsilen öğretim görevlileri ve hastane yöneticilerinden oluşan çok sayıda sektör profesyoneli ziyaret edecek. Fuara 300’ün üzerinde firma, 1100’den fazla markası ile katılacak.
1 MİLYAR HEDEFİNE KATKI SAĞLAYACAK
Fuarda Almanya, Avusturya, İtalya, Amerika, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya ve İngiltere’den çok sayıda firma katılımcı olarak yer alacak. IDEX 2019’a Çin, Tayvan, Pakistanlı firmalar toplu katılım gösterirken Brezilya ve Kore ise milli katılım gerçekleştirecek. Fuar 100’e yakın yabancı katılımcı sayısıyla da yeni bir rekora imza atacak.
Dental ünitelerden dental röntgen cihazlarına, implant sistemlerden amalgatörlere, labarotuvar ekipmanlarından diş hekimi mobilyalarına kadar birçok ürün ve ürün grubunun 25 bin metrekare alan üzerinde sergileneceği fuarda 15 bini aşkın sektör alıcısı ağırlanacak. Türk dental sektörünün tek uluslararası etkinliği konumundaki fuar katılımcılarına uluslararası alanda yeni iş birliği fırsatları sunarak 500 milyon dolarlık büyüklüğe sahip sektörün 2023 hedefi olan 1 milyar dolar ciroyu aşmasına katkı sağlayacak.
GEÇEN SENE 75 ÜLKE AĞIRLANDI
Geçtiğimiz yıl düzenlenen IDEX Fuarı’nda 1.645’i yabancı, 14 bin 507’si yerli olmak üzere toplam 16 bin 152 kişi ziyaret ederken, toplam ziyaretçi sayısında yüzde 22, yabancı ziyaretçi sayısında ise yüzde 33’lük artış yaşandı. Fuarda B2B Eşleştirme Programı kapsamında Avrupa, Balkanlar, Körfez Ülkeleri, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu, Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere 75 ülkeden gelen alım heyetleri ağırlandı.

Nis
17
Çar
Boru, Çelik, Tel Sektörlerinin Buluşma Noktası: TUBE&STEEL İSTANBUL@ Tüyap Fuar
Nis 17 – Nis 20 all-day
Boru, Çelik, Tel Sektörlerinin Buluşma Noktası: TUBE&STEEL İSTANBUL @ Tüyap Fuar

Tube&Steel İstanbul Fuarı’ Tüyap Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. tarafından 17-20 Nisan 2019 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, İstanbul’da boru,çelik, tel sektörlerini buluşturuyor.

 

Tüyap Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. işbirliğinde, ÇEBİD-Çelik Boru İmalatçıları Derneği, Çelik Federasyonu, Çelik Dış Ticaret Derneği, SteelOrbis, Turkish Steel- Çelik İhracatçıları Birliği, TUCSA-Türk Yapısal Çelik Derneği, YİSAD- Yassı Çelik İthalat, İhracat ve Sanayicileri Derneği destekleriyle gerçekleştiriliyor.

Nis
18
Per
Eskişehir Gıda Fuarı 2019@ Tüyap Fuar Merkezi
Nis 18 – Nis 21 all-day
Eskişehir Gıda Fuarı 2019 @ Tüyap Fuar Merkezi

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından hazırlanan, Eskişehir Gıda 2019, Gıda ve İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri, Paketleme ve Lojistiği Fuarı, 18-21 Nisan 2019 tarihleri arasında Eskişehir Ticaret Odası – TÜYAP Fuar Merkezi’nde gerçekleşecektir.

Nis
20
Cts
CNR İMOB@ Cnr Ekspo Fuar Merkezi Yeşilköy
Nis 20 – Nis 28 all-day
CNR İMOB @ Cnr Ekspo Fuar Merkezi Yeşilköy

Akdeniz’in trendi CNR İMOB Mersin’de belirlendi

Mobilya sektörüne yön veren CNR İMOB Mersin, Mersin Yenişehir CNR EXPO Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ev ve ofis mobilyalarından ev aksesuarlarına, bahçe ve yazlık mobilyalardan mobilya yan sanayi ürünlerine kadar birçok ürün ve ürün grubunun sergilendiği fuara; 439’u yabancı, 22 bin 713’ü yerli olmak üzere toplam 23 bin 152 kişi ziyaret etti.
Mobilya sektörünün gelecek trendlerini yer aldığı CNR İMOB Mersin Mobilya Fuarı (CNR İMOB Mersin), 14-22 Nisan tarihleri arasında Mersin Yenişehir CNR EXPO Fuar Merkezi’nde düzenlendi. CNR Holding kuruluşu İstanbul Fuarcılık tarafından organize edilen fuar; Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Mersin Perakendeci İş Adamları Derneği (MEPİAD), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteğiyle gerçekleştirildi. Türk ekonomisinde önemli bir yere sahip mobilya sektörüne yön veren 100‘den fazla firmanın 200’e yakın markasının yer aldığı fuara 439’u yabancı, 22 bin 713’ü yerli olmak üzere toplam 23 bin 152 kişi ziyaret etti.
Yenilikçi ürünler beğeni topladı
Ev ve ofis mobilyalarından ev aksesuarlarına, bahçe ve yazlık mobilyalardan mobilya yan sanayi ürünlerine kadar farklı ürün gruplarının sergilendiği fuara; yakın coğrafyadaki ülkelerin yanı sıra Doğu Anadolu, İç Anadolu, Ege ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden ziyaretçi akını yaşandı. Ayrıca geniş ürün yelpazesi ile sezonun en trend ve yenilikçi ürünlerini ziyaretçilerle buluşturan firmalar, fuara özel kampanya ve fiyat avantajları ile de ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA